filtr powietrza

Jakią funkcję w samochodzie pełni filtr powietrza?

Każdy silnik spalinowy do poprawnego działania potrzebuje powietrza. Ważne, by było one pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, które po dostaniu się do jednostki napędowej mogą wyrządzić spore spustosz czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Wydajna pompa ciepła cwu

Wybierając rodzaj podgrzewania wody trzeba rozważyć wszystkie warianty. Na pewno numerem jeden będzie bojler połączony z centralnym ogrzewaniem. Jest to dobre rozwiązanie, ale niestety w okresie letni czytaj więcej »

fotobudka

Mroźne wesela – jakie są ich zalety

Przedstawiamy kilka porad jak dobrze zorganizować wesele zimą. Jakie są plusy takiego wyboru? Po pierwsze, narzeczeni mają większe możliwości wyboru dogodnego dla nich terminu. Sale i hotele nie są ta czytaj więcej »

druk plakatóW A2

Porządne plakaty A2

Druk plakatów A2 realizuje wiele firm Robią to solidnie, rzetelnie, terminowo. Jakość takiej pracy jest wyjątkowa, a niejedna osoba pragnie je mieć. Porządne plakaty sprawdzają się na co dzień. Na p czytaj więcej »

taśma pakowa z NADRUKIEM

Wybór taśmy do pakowania

W sprzedaży znajdziemy taśmy przezroczyste i taśmy brązowe, ale co mamy zrobić, jeśli jedne, ani drugie nie spełniają naszych oczekiwań? Chcemy żeby nasza taśma była widoczna z daleka, ale czy można czytaj więcej »

Wycena maszyn I urządzeń

Wycena dotycząca maszyn i urządzeń

Chciałbym porozmawiać z Wami na temat wyceny dotyczącej maszyn i urządzeń. to bez wątpienia nie jest prosta sprawa i trzeba mieć tego całkowitą świadomość. Nie ma też co ukrywać, że bardzo często za czytaj więcej »

ODWODNIENIA liniowe

Dopasowana inwestycja

Inwestycje budowlane będą teraz rzeczywiście coraz bardziej wymagający, ale też mamy coraz więcej rozmaitych materiałów budowlanych na rynku. Wg rozmaitych norm jakości oraz specjalistycznych statyst czytaj więcej »

garaże blaszane wrocław

Czy opłaca się budować blaszak samemu?

Nie jest żadną tajemnicą, że Polak wszystko potrafi. Z reguły mamy przeświadczenie, że nie tylko sami wszystko możemy zrobić, ale także takie, że sami zrobimy to najlepiej. Z tego też powodu często d czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie od a do z

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób tworzy strony internetowe z myślą o tym, że taka strona pozwoli wam zyskać klientów, a tym samym zwiększone zyski. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka czytaj więcej »

WYCENa DZIEł sztuki

Sprawdź przez internet wartość swoich staroci

Większość z nas raczej nie przejmuje się zbytnio różnego rodzaju starociami, które zagracają nasze strychy, czy inne różnego rodzaju schowki. Czasami jednak może się okazać, że pośród zakurzonych sta czytaj więcej »

 

Co dawać dzieciom do picia?

sok

Jeżeli chcemy, żeby nasze dzieci odżywiały się zdrowo, przede wszystkim powinniśmy im dawać dobry przykład. Niezależnie od tego co będziemy mówić, nasze dzieci i tak będą obserwowały i powielały nasze zachowania. Podobnie wygląda sprawa w przypadku zdrowego odżywiania. Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko było zdrowe, a w przyszłości miało dobre nawyki żywieniowe powinniśmy zmienić jadłospis dla całej rodziny.

Pamiętajmy, że liczy się nie tylko to co jemy. Liczy się również to co pijemy. Najlepsze produkty, które możemy wybierać do picia to dobrej jakości woda, sok, herbaty i zioła w umiarkowanych ilościach. Jeżeli mamy w domu dzieci, nie powinniśmy kupować słodkich gazowanych napojów. Kiedy kilka razy zrobimy wyjątek, nasze dzieci będą nalegały, żeby kupić je ponownie. Jeżeli w naszym domu będą tylko zdrowe napoje, dziecko się do nich przyzwyczai, wyrabiając sobie w ten sposób zdrowe nawyki. Będziemy mogli liczyć, że w przyszłości wybierze sok zamiast coli.

Wszyscy specjaliści od zdrowego żywienia przekonują, że najlepszym napojem, który możemy dawać naszemu dziecku do picia jest woda. Niektóre dzieci mają jednak problemy z piciem zwykłej, niegazowanej wody mineralnej. Jeżeli chcemy je do niej zachęcić dobrym sposobem jest dodać do wody sok, który nieco ją osłodzi i nada jej przyjemnego aromatu. Pomimo, że soku w wodzie nie będzie wiele nasze dziecko będzie znacznie chętniej po nią sięgać.

dobry sok

Szczególną uwagę do napojów powinniśmy przykładać zwłaszcza latem. Dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na wysokie temperatury niż dorośli, dlatego bezwzględną koniecznością jest podawanie im dużej ilości płynów latem. Dobrze kiedy będziemy w naszym domu posiadali duży zapas wody mineralnej, po którą nasze dziecko będzie mogło sięgnąć w dowolnej chwili. Dobre napoje na lato to również herbatka miętowa i rumianek. Dziecko powinno pić również soki z sezonowych owoców, jednak pomimo że są one zdrowe, zawierają dużą ilość cukru, co sprawia, że dobrze jest je spożywać z umiarem. Głównym napojem powinna być jednak woda.