filtr powietrza

Jakią funkcję w samochodzie pełni filtr powietrza?

Każdy silnik spalinowy do poprawnego działania potrzebuje powietrza. Ważne, by było one pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, które po dostaniu się do jednostki napędowej mogą wyrządzić spore spustosz czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Wydajna pompa ciepła cwu

Wybierając rodzaj podgrzewania wody trzeba rozważyć wszystkie warianty. Na pewno numerem jeden będzie bojler połączony z centralnym ogrzewaniem. Jest to dobre rozwiązanie, ale niestety w okresie letni czytaj więcej »

fotobudka

Mroźne wesela – jakie są ich zalety

Przedstawiamy kilka porad jak dobrze zorganizować wesele zimą. Jakie są plusy takiego wyboru? Po pierwsze, narzeczeni mają większe możliwości wyboru dogodnego dla nich terminu. Sale i hotele nie są ta czytaj więcej »

druk plakatóW A2

Porządne plakaty A2

Druk plakatów A2 realizuje wiele firm Robią to solidnie, rzetelnie, terminowo. Jakość takiej pracy jest wyjątkowa, a niejedna osoba pragnie je mieć. Porządne plakaty sprawdzają się na co dzień. Na p czytaj więcej »

taśma pakowa z NADRUKIEM

Wybór taśmy do pakowania

W sprzedaży znajdziemy taśmy przezroczyste i taśmy brązowe, ale co mamy zrobić, jeśli jedne, ani drugie nie spełniają naszych oczekiwań? Chcemy żeby nasza taśma była widoczna z daleka, ale czy można czytaj więcej »

Wycena maszyn I urządzeń

Wycena dotycząca maszyn i urządzeń

Chciałbym porozmawiać z Wami na temat wyceny dotyczącej maszyn i urządzeń. to bez wątpienia nie jest prosta sprawa i trzeba mieć tego całkowitą świadomość. Nie ma też co ukrywać, że bardzo często za czytaj więcej »

ODWODNIENIA liniowe

Dopasowana inwestycja

Inwestycje budowlane będą teraz rzeczywiście coraz bardziej wymagający, ale też mamy coraz więcej rozmaitych materiałów budowlanych na rynku. Wg rozmaitych norm jakości oraz specjalistycznych statyst czytaj więcej »

garaże blaszane wrocław

Czy opłaca się budować blaszak samemu?

Nie jest żadną tajemnicą, że Polak wszystko potrafi. Z reguły mamy przeświadczenie, że nie tylko sami wszystko możemy zrobić, ale także takie, że sami zrobimy to najlepiej. Z tego też powodu często d czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie od a do z

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób tworzy strony internetowe z myślą o tym, że taka strona pozwoli wam zyskać klientów, a tym samym zwiększone zyski. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka czytaj więcej »

WYCENa DZIEł sztuki

Sprawdź przez internet wartość swoich staroci

Większość z nas raczej nie przejmuje się zbytnio różnego rodzaju starociami, które zagracają nasze strychy, czy inne różnego rodzaju schowki. Czasami jednak może się okazać, że pośród zakurzonych sta czytaj więcej »

 

Kawa lek czy mit

Kawa zielona

Kawa zielona to dzisiaj prawdziwy fenomen. Coraz więcej ludzi sięga po takie rozwiązania w walce ze zbędnymi kilogramami. Substancje znajdujące się w produkcie stanowią bodziec, który pozwala nam osiągnąć zmianę w wyglądzie naszego ciała bez konieczności modyfikacji nawyków żywieniowych. Pomimo faktu, że sposób ten został okrzyknięty jako hit, niektórzy wciąż sceptycznie podchodzą do nowych rozwiązań, widząc w tym celowy zabieg marketingowy producentów suplementów i miłośników zdrowej żywności.

Specyficzny rodzaj kawy

kawA ZIELONa to nic innego jak produkt, który nie został ostatecznie poddany procesowi palenia. Przez to aromat jest zupełnie inny od tradycyjnej kawy, jaką zwykle pijamy do śniadania. Każda kawa przed procesem palenia nazywana jest zieloną. Pomimo faktu, że nie uświadczymy tu tradycyjnego smaku. Taki napój, może okazać się dobrym rozwiązaniem, naszych problemów z nadwagą.

Magia kwasu chlorogenowego

To właśnie jeden składnik, a mianowicie kwas chlorogenowy uznawany jest za silny przeciwutleniacz. Substancje tą można znaleźć jeszcze w karczochach, pokrzywie czy suszonych śliwkach. Pozwala on zmniejszyć wchłanianie cukru, co przekłada się na metabolizm tłuszczu. Oprócz tego wspomniany kwas ma działanie przeciwbakteryjne i lepiej chroni nasz organizm przed różnego rodzaju infekcjami.

Czy to wystarczy

Kawa zielona z pewnością może być dobrym suplementem diety, ale jej skuteczność nie została potwierdzona przez wyniki badań naukowców?.

dobra Kawa zielona

Mimo wszystko osoby pijące codziennie kawę twierdzą, że zauważyli po dłuższym czasie stosowania poprawę swojego wyglądu. Nie od dziś wiadomo, że kofeina jak wspomniany wyżej kwas przyspieszają metabolizm tłuszczy nie do końca jednak wiadomo, co tak naprawdę odpowiada za utratę masy ciała. Ten czynnik musimy rozstrzygnąć sami albo po prostu poczekać na pierwsze wiarygodne testy potwierdzające lecznicze właściwości takiej kawy. W Polsce ten rodzaj kawy jest dostępny, a cena za 100 gram wynosi około 8 zł za 100 gram. Jeśli jednak chcemy najlepszej jakości, to za tego typu kawę, możemy zapłacić nawet do 140 złotych.