filtr powietrza

Jakią funkcję w samochodzie pełni filtr powietrza?

Każdy silnik spalinowy do poprawnego działania potrzebuje powietrza. Ważne, by było one pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, które po dostaniu się do jednostki napędowej mogą wyrządzić spore spustosz czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Wydajna pompa ciepła cwu

Wybierając rodzaj podgrzewania wody trzeba rozważyć wszystkie warianty. Na pewno numerem jeden będzie bojler połączony z centralnym ogrzewaniem. Jest to dobre rozwiązanie, ale niestety w okresie letni czytaj więcej »

fotobudka

Mroźne wesela – jakie są ich zalety

Przedstawiamy kilka porad jak dobrze zorganizować wesele zimą. Jakie są plusy takiego wyboru? Po pierwsze, narzeczeni mają większe możliwości wyboru dogodnego dla nich terminu. Sale i hotele nie są ta czytaj więcej »

druk plakatóW A2

Porządne plakaty A2

Druk plakatów A2 realizuje wiele firm Robią to solidnie, rzetelnie, terminowo. Jakość takiej pracy jest wyjątkowa, a niejedna osoba pragnie je mieć. Porządne plakaty sprawdzają się na co dzień. Na p czytaj więcej »

taśma pakowa z NADRUKIEM

Wybór taśmy do pakowania

W sprzedaży znajdziemy taśmy przezroczyste i taśmy brązowe, ale co mamy zrobić, jeśli jedne, ani drugie nie spełniają naszych oczekiwań? Chcemy żeby nasza taśma była widoczna z daleka, ale czy można czytaj więcej »

Wycena maszyn I urządzeń

Wycena dotycząca maszyn i urządzeń

Chciałbym porozmawiać z Wami na temat wyceny dotyczącej maszyn i urządzeń. to bez wątpienia nie jest prosta sprawa i trzeba mieć tego całkowitą świadomość. Nie ma też co ukrywać, że bardzo często za czytaj więcej »

ODWODNIENIA liniowe

Dopasowana inwestycja

Inwestycje budowlane będą teraz rzeczywiście coraz bardziej wymagający, ale też mamy coraz więcej rozmaitych materiałów budowlanych na rynku. Wg rozmaitych norm jakości oraz specjalistycznych statyst czytaj więcej »

garaże blaszane wrocław

Czy opłaca się budować blaszak samemu?

Nie jest żadną tajemnicą, że Polak wszystko potrafi. Z reguły mamy przeświadczenie, że nie tylko sami wszystko możemy zrobić, ale także takie, że sami zrobimy to najlepiej. Z tego też powodu często d czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie od a do z

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób tworzy strony internetowe z myślą o tym, że taka strona pozwoli wam zyskać klientów, a tym samym zwiększone zyski. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka czytaj więcej »

WYCENa DZIEł sztuki

Sprawdź przez internet wartość swoich staroci

Większość z nas raczej nie przejmuje się zbytnio różnego rodzaju starociami, które zagracają nasze strychy, czy inne różnego rodzaju schowki. Czasami jednak może się okazać, że pośród zakurzonych sta czytaj więcej »

 

Niezdrowe oleje

olej kokosowy

Dawniej wszyscy uważali, że smażenie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem na diecie. Oczywiście dziś odchudzający się wciąć nie korzystają zbyt często z tej obróbki termicznej, chociaż dostają na to pozwolenie od dietetyków, którzy mówią, że nie każde smażenie jest dla organizmu, ciała i sylwetki niedobre. Jeśli przeprowadza się je krótko, stosując dobrą jakościowo patelnię, można wylać na nią niewielką ilość tłuszczu, która nie podbije za bardzo kaloryczności dania, a jedynie poprawi jego smak i go zaakcentuje. Jednak dietetycy wspominają głównie o tym, że do smażenia można używać wyłącznie zdrowych tłuszczów, których przykładem jest m.in. http://www.olejkokosowyproducent.pl olej kokosowy. A jakie oleje do smażenia w żadnym wypadku się nie nadają?

Najpopularniejszy w Polsce i praktycznie we wszystkich krajach europejskich jest olej rzepakowy. To go można dostać w wygodnych butlach, buteleczkach i ogromnych opakowaniach, które stoją na półkach we wszystkich sklepach i malutkich marketach. Jedna, litrowa butelka oleju kosztuje wyłącznie kilka złotych, a starcza na bardzo długo, więc panie domu wprost ją uwielbiają i zawsze mają ją gdzieś pod ręką, by w razie czego wylać jej zawartość na patelnię.

dobry olej kokosowy

Olej rzepakowy dobrze znosi bowiem wysokie temperatury, jednak to wcale nie oznacza, że można na nim spokojnie smażyć. Jest to bowiem jeden z najgorszych olejów, który zatyka żyły, może wywoływać nadciśnienie i podwyższać poziom cholesterolu. Zdecydowanie lepiej zamienić go chociażby na olej kokosowy, który też jest teraz całkiem popularny.