filtr powietrza

Jakią funkcję w samochodzie pełni filtr powietrza?

Każdy silnik spalinowy do poprawnego działania potrzebuje powietrza. Ważne, by było one pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, które po dostaniu się do jednostki napędowej mogą wyrządzić spore spustosz czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Wydajna pompa ciepła cwu

Wybierając rodzaj podgrzewania wody trzeba rozważyć wszystkie warianty. Na pewno numerem jeden będzie bojler połączony z centralnym ogrzewaniem. Jest to dobre rozwiązanie, ale niestety w okresie letni czytaj więcej »

fotobudka

Mroźne wesela – jakie są ich zalety

Przedstawiamy kilka porad jak dobrze zorganizować wesele zimą. Jakie są plusy takiego wyboru? Po pierwsze, narzeczeni mają większe możliwości wyboru dogodnego dla nich terminu. Sale i hotele nie są ta czytaj więcej »

druk plakatóW A2

Porządne plakaty A2

Druk plakatów A2 realizuje wiele firm Robią to solidnie, rzetelnie, terminowo. Jakość takiej pracy jest wyjątkowa, a niejedna osoba pragnie je mieć. Porządne plakaty sprawdzają się na co dzień. Na p czytaj więcej »

taśma pakowa z NADRUKIEM

Wybór taśmy do pakowania

W sprzedaży znajdziemy taśmy przezroczyste i taśmy brązowe, ale co mamy zrobić, jeśli jedne, ani drugie nie spełniają naszych oczekiwań? Chcemy żeby nasza taśma była widoczna z daleka, ale czy można czytaj więcej »

Wycena maszyn I urządzeń

Wycena dotycząca maszyn i urządzeń

Chciałbym porozmawiać z Wami na temat wyceny dotyczącej maszyn i urządzeń. to bez wątpienia nie jest prosta sprawa i trzeba mieć tego całkowitą świadomość. Nie ma też co ukrywać, że bardzo często za czytaj więcej »

ODWODNIENIA liniowe

Dopasowana inwestycja

Inwestycje budowlane będą teraz rzeczywiście coraz bardziej wymagający, ale też mamy coraz więcej rozmaitych materiałów budowlanych na rynku. Wg rozmaitych norm jakości oraz specjalistycznych statyst czytaj więcej »

garaże blaszane wrocław

Czy opłaca się budować blaszak samemu?

Nie jest żadną tajemnicą, że Polak wszystko potrafi. Z reguły mamy przeświadczenie, że nie tylko sami wszystko możemy zrobić, ale także takie, że sami zrobimy to najlepiej. Z tego też powodu często d czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie od a do z

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób tworzy strony internetowe z myślą o tym, że taka strona pozwoli wam zyskać klientów, a tym samym zwiększone zyski. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka czytaj więcej »

WYCENa DZIEł sztuki

Sprawdź przez internet wartość swoich staroci

Większość z nas raczej nie przejmuje się zbytnio różnego rodzaju starociami, które zagracają nasze strychy, czy inne różnego rodzaju schowki. Czasami jednak może się okazać, że pośród zakurzonych sta czytaj więcej »

 

Rzeczoznawca majątkowy – przyszłość dla tego zawodu

rzeczoznawca majątkowy Kraków

Bycie rzeczoznawcą majątkowym wiąże się z niczym innym jak wycenianiem wartości różnych dóbr, w tym najczęściej nieruchomości czy innych rzeczy posiadających zazwyczaj większą wartość. Wykonywanie zawodu rzeczoznawcy wymaga spełnienia szeregu warunków, wśród których jednym z najważniejszych jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji w czasie studiów podyplomowych oferowanych osobom, które posiadają wykształcenie wyższe. Bycie rzeczoznawcą majątkowym wymaga odpowiedniej praktyki i czasu poświęconego na przygotowanie się do wykonywania tego dość trudnego zawodu, jednak prestiż społeczny oraz dobre zarobki skutecznie rekompensują poniesione trudy.

Jak dokładnie stać się rzeczoznawcą majątkowym?

Jeśli tylko chcemy pracować jako rzeczoznawca majątkowy Kraków musimy zdecydować się na przejście na studia podyplomowe, które trwają rok i dają możliwość na pozytywne zdanie egzaminu uprawniającego do wykonywania zawodu. Następnie dany kandydat potrzebuje odbycia odpowiedniej ilości praktyk, które powinny trwać rok, jednak najczęściej trwają 15 miesięcy, gdyż warunkiem ich ukończenia jest napisanie 15 operatów szacunkowych. Egzamin odbywa się przed Polską Komisją Kwalifikacyjną i składa się z części pisemnej oraz z ustnej. W części praktycznej, czyli ustnej kandydat musi podać odpowiednie argumenty, które będą bronić jednego z jego operatów przygotowanego podczas praktyk zawodowych.

Jak wygląda praca oraz zarobki rzeczoznawcy?

Rzeczoznawca majątkowy posiada szerokie możliwości zatrudnienia,. Może pracować dla firmy zajmującej się wycenianiem dóbr lub też rozpocząć swoją własną działalność gospodarczą.

dobry rzeczoznawca majątkowy Kraków

Z usług jakie oferuje rzeczoznawca majątkowy Kraków korzystają również banki, sądy oraz organy przeprowadzające operacje egzekucyjne. Jeżeli chodzi natomiast o zarobki, jakie otrzymuje rzeczoznawca, to zalezą one od wielu czynników, jednak statystycznie średnia płaca mieści się w granicach od 2600 złotych do 4500 złotych miesięcznie. Nawet poczatkujący rzeczoznawca majątkowy Kraków może liczyć na pensję, która będzie wynosić więcej niż średnia krajowa.