filtr powietrza

Jakią funkcję w samochodzie pełni filtr powietrza?

Każdy silnik spalinowy do poprawnego działania potrzebuje powietrza. Ważne, by było one pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, które po dostaniu się do jednostki napędowej mogą wyrządzić spore spustosz czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Wydajna pompa ciepła cwu

Wybierając rodzaj podgrzewania wody trzeba rozważyć wszystkie warianty. Na pewno numerem jeden będzie bojler połączony z centralnym ogrzewaniem. Jest to dobre rozwiązanie, ale niestety w okresie letni czytaj więcej »

fotobudka

Mroźne wesela – jakie są ich zalety

Przedstawiamy kilka porad jak dobrze zorganizować wesele zimą. Jakie są plusy takiego wyboru? Po pierwsze, narzeczeni mają większe możliwości wyboru dogodnego dla nich terminu. Sale i hotele nie są ta czytaj więcej »

druk plakatóW A2

Porządne plakaty A2

Druk plakatów A2 realizuje wiele firm Robią to solidnie, rzetelnie, terminowo. Jakość takiej pracy jest wyjątkowa, a niejedna osoba pragnie je mieć. Porządne plakaty sprawdzają się na co dzień. Na p czytaj więcej »

taśma pakowa z NADRUKIEM

Wybór taśmy do pakowania

W sprzedaży znajdziemy taśmy przezroczyste i taśmy brązowe, ale co mamy zrobić, jeśli jedne, ani drugie nie spełniają naszych oczekiwań? Chcemy żeby nasza taśma była widoczna z daleka, ale czy można czytaj więcej »

Wycena maszyn I urządzeń

Wycena dotycząca maszyn i urządzeń

Chciałbym porozmawiać z Wami na temat wyceny dotyczącej maszyn i urządzeń. to bez wątpienia nie jest prosta sprawa i trzeba mieć tego całkowitą świadomość. Nie ma też co ukrywać, że bardzo często za czytaj więcej »

ODWODNIENIA liniowe

Dopasowana inwestycja

Inwestycje budowlane będą teraz rzeczywiście coraz bardziej wymagający, ale też mamy coraz więcej rozmaitych materiałów budowlanych na rynku. Wg rozmaitych norm jakości oraz specjalistycznych statyst czytaj więcej »

garaże blaszane wrocław

Czy opłaca się budować blaszak samemu?

Nie jest żadną tajemnicą, że Polak wszystko potrafi. Z reguły mamy przeświadczenie, że nie tylko sami wszystko możemy zrobić, ale także takie, że sami zrobimy to najlepiej. Z tego też powodu często d czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie od a do z

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób tworzy strony internetowe z myślą o tym, że taka strona pozwoli wam zyskać klientów, a tym samym zwiększone zyski. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka czytaj więcej »

WYCENa DZIEł sztuki

Sprawdź przez internet wartość swoich staroci

Większość z nas raczej nie przejmuje się zbytnio różnego rodzaju starociami, które zagracają nasze strychy, czy inne różnego rodzaju schowki. Czasami jednak może się okazać, że pośród zakurzonych sta czytaj więcej »

 

Wycena poszczególnych środków trwałych

wycena środka trwałego

Zarządzanie własną firmą nie jest czymś prostym, dlatego to zadanie starają się nam ułatwić różne strony internetowe czy podręczniki. Na nich codziennie znajdujemy nowe artykuły, które opowiadają nam o nowo uchwalonych ustawach, o zmianach w pewnych kodeksach prawnych i nowych warunkach, jakich nasza firma powinna się trzymać. Nierzadko na tych stronach natrafiamy też na pewne sformułowanie, którym jest wycena środka trwałego. Jeśli nie wiemy, co ona oznacza, to tak naprawdę nie powinniśmy prowadzić firmy, bo każda przecież ma swoje środki trwałe i musi je wyceniać. Swoje błędy zdołamy jednak naprawić, bo pomaga nam w tym specjalna ustawa, która określa, jak należy ustalać ceny dla poszczególnych środków. Mówi ona dość jasno o tym, że na ich wartość początkową spory wpływ będzie mieć sposób ich nabycia.

Sposób nabycia a wartość środka

Rozważmy więc kilka opcji, by potem móc dojść do pewnych wniosków, dzięki którym wycena stanie się o wiele prostsza. Zastanówmy się przez chwilę, w jaki sposób możemy pozyskiwać różne środki trwałe. Bardzo często po prostu je kupujemy, a wtedy musimy je wycenić, biorąc pod uwagę cenę nabycia. Jeśli jednak zdobędziemy jakikolwiek środek w sposób po części odpłatny, wycenimy go też poprzez ustalenie ceny nabycia, jednak ją powiększymy jeszcze o wartość przychodu. Są to dwa sposoby, dzięki którym najczęściej osiągamy różne towary, więc poznając je, w większości przypadków wycena środka trwałego będzie mogła być przeprowadzona. Istnieje jeszcze jednak taka możliwość, że środek otrzymamy w spadku lub w drodze darowizny. Jak wtedy go wycenimy? Otóż weźmiemy pod uwagę cenę środka, którą miał on w chwili, gdy go nabyliśmy.

dobra wycena środka trwałego

Jeśli jednak cena ta jest określona w umowie np. darowizny i jest ona niższa, ją musimy wziąć pod uwagę. A co z rzeczami, które sami dla siebie wytwarzamy? Ich cena będzie uzależniona od kosztu wytworzenia środka, dlatego sami bez problemu ją wygenerujemy. Nie będziemy musieli więc korzystać z pomocy żadnych, płatnych specjalistów.